Domů

Ubytování

Ceny

Aktivity a okolí

Kontakt

Volné termíny

 

Aktivity a okolí

Jezdectví

   Projížďky na koních, ranč a stáje. Výuka jízdy na koních i letní pobyty na ranči U Nalejvajků. Telefon 603842668

Koupání

   Místní řeka Stonávka nabízí výborné osvěžení v horkých letních měsících. Dále pak v tři kilometry vzdálené Komorní Lhotce je bazén u hotelu Premier (3Km). Nádherné koupání s výhledem na kraj je u restaurace Kohutka(4Km). Přírodní koupání pak nabízí známa Žermanická přehrada (5km).

Cyklistika

   Hnojník je výbornou destinací pro výjezdy na kolech do okolí. Poblíž vede několik cykolstezek. Nejznámější pak Radegast cyklo trek. Je zde pestrá směsice tras, po kterých se můžete vydat. Například vyjížďka rovinatým terénem k Žermanické přehradě, kterou jistě bez problémů zvládnou i Vaše děti. Pro ostřílené horské vlky pak doporučujeme trasu na Javorový Vrch, kam si vyšlápnete převýšení přes 600 metrů. Jako test zdatnosti můžete vyzkoušet i výjezd na Lysou Horu s převýšením přes 1000 metrů.

Rybaření

   Pstruhový revír Stonávka 123. 100m od dřevjanky protéká řeka Stonávka. Dále pak rybníková oblast Černá (1,5Km). A taky  Žermanická přehrada a Těrlická přehrada(4Km) . Na Těrlické přehradě je také možno vyzkoušet vodní lyže. Je zde k dispozici vodní vlek.

Pěší turistika

  Možné turistické cíle: Javorový vrch 1032 m.n.m., Ropice 1082 m.n.m., Godula 737 m.n.m., Lysá hora 1323 m.n.m., Prašívá 843 m.n.m.,  a spousta dalších vrcholů, známých a méně známých míst, které blíže popíšeme v typech na výlety.

Lezení

   Bývalý pískovcový lom v Komorní Lhotce.

Lázně a sauna

   Léty prověřená Finská Sauna v Komorní Lhotce nabízí ideální podmínky. Horský vzduch spolu s dřevem vytápěnou saunou si nenechte ujít. Po sauně doporučuji místní specialitu - chleb s křenem a podmáslí(kyška). Dále je pak možno navštívit klimatické bylinné lázně.

 

www.chalupyachaty.cz logoxselft
Katalog ubytování v ČR